wyjazd dla seniorów

Wyjazd dla seniorów – ciekawe pomysły

Zorganizowany wyjazd dla seniorów mocno różni się od organizacji imprezy dla osób młodych i aktywnych. Tutaj w grę wchodzi całkiem innym tryb funkcjonowania i całkiem inne potrzeby. Współcześni seniorzy są ciekawi świata i idealne imprezy dla seniorów powinny odpowiadać na tę potrzebę.

Wycieczki do miejsc kultu religijnego

wyjazd dla seniorów
wyjazd dla seniorów

Osoby starsze z przyjemnością odwiedzają Częstochowę, Licheń czy Wambierzyce. Doskonały scenariusz wycieczki obejmuje odwiedzenie wszystkich miejsc świętych na mapie Polski. Wtedy taka wycieczka trwa np. 3-4 dni i koniecznie jest zorganizowanie noclegów i wyżywienia.

Turnus rehabilitacyjny

wyjazd dla seniorów
wyjazd dla seniorów

Idealne wyjazdy dla seniorów to turnusy rehabilitacyjne w Ciechocinku, Rabce-Zdroju, Kudowej-Zdroju, Jastarni, Międzyzdrojach czy Lądku-Zdroju. Turnusy trwają zazwyczaj dwa tygodnie i podczas ich trwania seniorzy mogą zażywać kąpieli leczniczych, uczęszczać na rehabilitację, a także zwiedzać i aktywnie wypoczywać. W ramach takich wyjazdów organizuje się też imprezy okolicznościowe, np. Mikołajki czy Andrzejki połączone z zabawą taneczną oraz biesiadą.

Autokarowy wyjazd dla seniorów

wyjazd dla seniorów
wyjazd dla seniorów

Dla aktywniejszych seniorów doskonałym pomysłem będzie wyjazd zagraniczny, np. do miejsc świętych lub międzynarodowych miejscowości uzdrowiskowych. Takie wycieczki dla seniorów trwają zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni, w zależności od tego, jak odlegle miejsce wybrano.

Wyjazdy na grzybobranie czy warsztaty

wyjazd dla seniorów
wyjazdy dla seniorów

Seniorzy chętnie uczą się nowych rzeczy, szczególnie tych praktycznych. Wśród osób starszych dużą popularnością cieszą się kursy rękodzieła – szycia, malowania na szkle, rzeźbienia, haftowania czy obróbki drewna. Doskonałymi pomysłami na wyjazdy dla seniorównordic walking nad morzem lub grzybobranie połączone z piknikiem.

Na seniorów czeka wiele atrakcji i mnóstwo ciekawych form spędzania czasu. W dobrej agencji eventowej lub biurze turystycznym każda grupa może liczyć na przynajmniej kilka ciekawych propozycji i profesjonalną obsługę całego wyjazdu. Ceny dopasowane są do możliwości, a scenariusze imprez do oczekiwań uczestników. Usługi pilockie i przewodnickie stoją na wysokim poziomie. Seniorzy są też wdzięcznym i uważnym odbiorcą dlatego są uwielbiani przez przewodników, zwłaszcza starszego pokolenia.

3 thoughts on “Wyjazd dla seniorów – ciekawe pomysły”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.